company logo

Prima pagină Activităţi Extracurriculare Alecu Ivan GHILIA REZULTATELE CONCURSULUI REGIONAL DE CREAŢIE LITERARĂ ŞI PICTURĂ „ALECU IVAN GHILIA” EDIŢIA A XIII-A, cuprins în CALENDARUL PROIECTELOR DE EDUCAŢIE EXTRAŞCOLARĂ REGIONALE ŞI INTERJUDEŢENE, poziţia 251, ANUL ŞCOLAR 2023-2024
REZULTATELE CONCURSULUI REGIONAL DE CREAŢIE LITERARĂ ŞI PICTURĂ „ALECU IVAN GHILIA” EDIŢIA A XIII-A, cuprins în CALENDARUL PROIECTELOR DE EDUCAŢIE EXTRAŞCOLARĂ REGIONALE ŞI INTERJUDEŢENE, poziţia 251, ANUL ŞCOLAR 2023-2024 PDF Imprimare Email
Scris de Marius NISTOR   
Vineri, 24 Mai 2024 12:35

Astăzi 24 Mai 2024 la Liceul Tehnologic "Alexandru Vlahuţă" Şendriceni a avut loc Festivitatea de Premiere a CONCURSULUI REGIONAL DE CREAŢIE LITERARĂ ŞI PICTURĂ „ALECU IVAN GHILIA” EDIŢIA A XIII-A. La această ediţie au participat 220 de elevi din 26 de judeţe ale ţării. Este prima ediţie când maestrul Alecu Ivan Ghilia este comemorat (vezi articolul "S-a stins o lumină!").

 

Câştigătorii concursului sunt:

TROFEU CREAŢIE LITERARĂ: Vasilache Andreea Alina, Colegiul Naţional „Costachi Negri” Galaţi, clasa a X-a, profesor îndrumător Ciobanu Cristina

TROFEU PICTURĂ: Barbu Irina, Şcoala Gimnazială nr. 4 Rm. Vâlcea, clasa a VII-a, profesor îndrumător Blidaru-Deaconu Daniela

SECŢIUNEA CREAŢIE LITERARĂ LICEU:

  • PREMIUL I: Antonescu Tudor, Colegiul Naţional „Grigore Ghica” Dorohoi, clasa a X-a, profesor îndrumător Pavel Daniela
  • PREMIUL AL II-LEA: Vasilache Andreea Alina, Colegiul Naţional „Costachi Negri” Galaţi, clasa a X-a, profesor îndrumător Ciobanu Cristina
  • PREMIUL AL III-LEA: Latif Ailin, Colegiul Naţional „Spiru Haret” Tulcea, clasa a XI-a, profesor îndrumător Andrei Daniela

SECŢIUNEA CREAŢIE LITERARĂ GIMNAZIU:

  • PREMIUL I: Sterian Miruna Maria, Şcoala Gimnazială nr. 1 Hârşova, Constanţa, clasa a VIII-a, profesor îndrumător Diaconu-Holban Daniela
  • PREMIUL AL II-LEA: Dumitraş Elena Otilia, Şcoala Gimnazială „Mihail Kogălniceanu” Dorohoi, clasa a VII-a, profesor îndrumător Bordianu Cristina
  • PREMIUL AL III-LEA: Dragne Alexandra Elena, Şcoala Gimnazială „Acad. Marin Voiculescu” Giurgiu, clasa a VII-a, profesor îndrumător Andrei Mihaela

SECŢIUNEA DESEN/PICTURĂ LICEU:

  • PREMIUL I: Dragu Doria, Palatul Copiilor Iaşi, clasa a IX-a, profesor îndrumător Ungureanu Dana
  • PREMIUL AL II-LEA: Toma Elena, Liceul Pedagogic „Nicolae Iorga” Botoşani, clasa a IX-a, profesor îndrumător Ţurcanu Petronela
  • PREMIUL AL III-LEA: Stroe Maria Elisa, Liceul Pedagogic „Ştefan Bănulescu” Călăraşi, clasa a XI-a, profesor îndrumător Bîrjoveanu Irina

SECŢIUNEA DESEN/PICTURĂ GIMNAZIU:

  • PREMIUL I: Piseru Vlad, Şcoala Gimnazială „Elena Cuza” Vaslui, clasa a VIII-a, profesor îndrumător Clisu Adina Georgiana
  • PREMIUL AL II-LEA: Pălănceanu Ruxandra Maria, Şcoala Gimnazială „Spiru Haret” Dorohoi, clasa a V-a, profesor îndrumător Blaga Dorinel
  • PREMIUL AL III-LEA: Chetran Alexandru, Palatul Copiilor Iaşi, clasa a VIII-a, profesor îndrumător Antohi Marina

 

Coordonator concurs: prof. Grădinariu Violeta

 

ALBUM FOTO

 

 

 

Ultima actualizare în Vineri, 24 Mai 2024 13:14 Vizualizat de : 343 ori
 


Motorizat de Joomla!. Valid XHTML and CSS.